Firma Ayarları

JetŞube hesabınızdaki kayıtlı firmaları bu sayfadan yönetebilir ve dilerseniz birden fazla firma için internet şubesi oluşturabilirsiniz.

Firma Ekleme / Düzenleme

Firma eklemek için "Firmalar" bölümünde bulunan "Yeni Firma" butonuna tıklayabilirsiniz.

Internet şubeniz için bu adımda girmiş olduğunuz firma bilgilerinizin doğruluğu hedef kitleniz için önemlidir. Firma bilgileriniz aynı zamanda internet şubenizde "Künye" bölümünde gösterilmektedir.

Firma İsmi: Firmanızın resmi adını girebilirsiniz.

Alt Alan Adı: Firmanızın internet şubesinin adresini bu bölümden belirleyebilirsiniz. https://firmanizinismi.jetsube.com şeklinde belirleyebileceğiniz alt alan adı (subdomain) içerisinde Türkçe karakterler dışındaki harfleri ve rakamları kullanabilirsiniz.

Şehir: İşletmenizin bulunduğu şehri seçebilirsiniz.

İlçe: İşletmenizin bulunduğu ilçeyi seçebilirsiniz.

Vergi Dairesi Şehir: İşletmenizin bağlı olduğu vergi dairesinin bulunduğu şehri seçebilirsiniz.

Vergi Dairesi: İşletmenizin bağlı olduğu vergi dairesini seçebilirsiniz.

Vergi Numarası: İşletmenizin vergi numarasını girebilirsiniz.

Adres: İşletmenizin adresini girebilirsiniz.

Telefon Numarası: İşletmenizin telefon numarasını girebilirsiniz.

Faks Numarası: İşletmenizin faks numarasını girebilirsiniz.

E-Posta Adresi: İşletmenizin e-posta adresini yazabilirsiniz. Buraya yazdığınız e-posta adresinin geçerli bir e-posta adresi olduğundan emin olmalısınız, JetŞube tarafından size gönderilecek tüm e-posta’lar bu adrese iletilmeye çalışılacaktır.

Durum: İşletmenizin internet şubesinin durumunu buradan belirleyebilirsiniz. “Pasif” konumdayken işletmenizin internet şubesi ziyaretçileriniz tarafından erişilemeyecektir.

Erişilebilirlik: İşletmenizin internet şubesinin kimler tarafından görüntülenebilir olacağını buradan seçebilirsiniz. “Bayiler” konumundayken işletmenizin internet şubesi sadece bayileriniz tarafından erişilebilir olacaktır.

Logo Tercihi: Internet şubenizde kullanacağınız logo tipini bu alandan belirleyebilirsiniz.

Logo Metni: “Logo Tercihi” bölümünde eğer “Metin” seçeneğini seçmişseniz bu alana internet şubenizde görüntülenmesini istediğiniz metni girebilirsiniz.

Genel Ayarlar

İnternet şubenizle ilgili genel ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz. İnternet şubenizin başlığını değiştirebilir, meta etiketleri ekleyebilir ya da Google Analytics’i internet şubenize entegre edebilirsiniz. Ayrıca bu bölümden ödeme sistemlerinin hedef kitleniz tarafından görünen ismini değiştirebilirsiniz.

Site Başlığı: Arama motorları sonuçlarında site başlığınızın nasıl görüntüleneceğini buradan belirleyebilirsiniz.

Kredi Kartı Sistemi Adı: Kullanıcılarınızın ödeme yaparken seçeceği ödeme yöntemlerinin adının nasıl görüntüleneceğini seçebilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yaparken görecekleri sekme ismini buradan belirleyebilirsiniz ve standart metin olan “Kredi Kartı” kısmını ihtiyaçlarınıza göre (Örneğin : Kredi Kartı İle Ödeme) değiştirebilirsiniz.

Mail Order Sistemi Adı: Kullanıcılarınızın ödeme yaparken seçeceği ödeme yöntemlerinin adının nasıl görüntüleneceğini seçebilirsiniz. Mail order ile ödeme yaparken görecekleri sekme ismini buradan belirleyebilirsiniz ve standart metin olan “Mail Order” kısmını ihtiyaçlarınıza göre (Örneğin : Mail Order / Kredi Kartı İle Ödeme) değiştirebilirsiniz.

PayPal Sistemi Adı: Kullanıcılarınızın ödeme yaparken seçeceği ödeme yöntemlerinin adının nasıl görüntüleneceğini seçebilirsiniz. PayPal ile ödeme yaparken görecekleri sekme ismini buradan belirleyebilirsiniz ve standart metin olan “PayPal” kısmını ihtiyaçlarınıza göre (Örneğin : PayPal / Kredi Kartı İle Ödeme) değiştirebilirsiniz.

Site Açıklaması: Arama motorları sonuçlarında site açıklamanızın nasıl görüntüleneceğini buradan belirleyebilirsiniz.

Google İstatistik Kodu: Google Analytics’i internet şubenize entegre etmek için kullanabileceğiniz bu alan içerisine sadece kullanıcı kodunuzu yazmanız yeterli olacaktır. (Örneğin : UA-12345678-1)

Yardım sistemimizde bulunmayan farklı bir konu ile ilgili yardıma ihtiyaç duyuyorsanız bizlere iletişim bölümümüz üzerinden dilediğiniz zaman ulaşarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.